Jak vydělat 100.000 Kč za minutu

„Dámy a pánové, vítejte na semináři Jak vydělat 100.000 Kč za minutu. Kolik vás je v sále? STO! Kolik jste zaplatili za vstupenku? Tisíc korun. Děkuji za pozornost!“

Tento fór jsem si nemohl odpustit. Inspiroval mě svou bizardností. Asi proto, že jsem přečetl „všechny knížky“ o penězích, podnikání a osobním rozvoji a pohybuji se v oblasti vzdělávání, protože řada mých klientů prodává školení a informace. Samozřejmě poctivě. Mám k tomu prostě co dodat…

Pasivní příjem vs. Realita

Situaci jsme rozebírali s kamarádem a koučem Arnoštem Štěpánkem. Arnoštem učí lidi vydělávat peníze a dostává emailem dotazy typu: Jak mám získat pasivní příjem?

Všichni se zbláznili… nic jako pasivní příjem dlouhodobě nefunguje…“ dodal, „i když pronajímáš baráky, musíš se o ně starat. Je důležitý pracovat na pravidelných příjmech, nejsou sice pasivní, je za tím práce jako všude, ale získáš tím větší stabilitu, oproti nárazovým příjmům.

Byl to Kiyosaki, který mě kdysi přiměl investovat do akcií. Mým cílem nebyl rychlý zisk, ale začít. Vložit do hry vlastní peníze a přestat jen snít, číst knížky a navštěvovat semináře. Jít dál. Učit se praxí. Musím přiznat, že dokud jsem na trhu neměl vlastní peníze, nebral jsem „učivo“ zas tak vážně a většinu věcí nechápal.

100 papírů z papírů

Před lety jsem tedy investoval do akcií NWR a ty za půldruhého roku vystoupali o 400 %. Jedním klikem jsem vydělal 100.000 Kč za minutu. Štěstí začátečníka. Pak jsem pustil dalších X desítek tisíc do hry, a co trh dal, zase si vzal.

Ztráty z akcií se mnou kupodivu nijak „nemávali“. Nikomu to nedoporučuji. Bylo mi Arnoštem vysvětleno, že když mám vyhrazené peníze „do hry“, tak se nějak předem smířím, že o ně můžu přijít a přestanu se bát. Je to součást hry. Dále mi kolega vyprávěl o své klientce, která si vyhradila třetinu svých výdělků na sebevzdělávání – a protože byla šikovná, za rok rozjela velmi úspěšnou firmu.

Moje hlavní téma jsou weby a automatizace online podnikání. I zde jsem musel jít do hry naplno, investovat a testovat, aby se něco hnulo. Dnes je na internetu nekonečná fronta příležitostí, stejně jako akcií na trhu. Bohužel je milionkrát víc šancí minout než uspět. Jenže, kdo nevykročí, nezíská zkušenost a nepohne se dál. Většina lidí ani netuší, kde začít. Nevytrvají, nebo se snaží sami a vzdají to. Raději odplují zpátky do normální práce a sen vybledne. Nikomu se nedivím, když vidím zevnitř, jak je to celé složité zkompletovat.

Dosáhneš úspěchu kopírováním úspěšných?

Protože mám kolem sebe řadu šikovných lidí, kterým podnikání nese ovoce, a dávají mi nahlédnout do karet, nebo mě občas koučují.. je evidentní, jak mocnou roli hrají individuální silné a slabé stránky a zkušenosti. Je úplně stejný nesmysl prohlásit, že KAŽDÝ může vydělat miliony online, stejně jako prohlásit, že KAŽDÝ může vydělat miliony fotbalem nebo hokejem.

Mám v knihovně desítky hodin online kurzů s osvědčenými postupy, jak vydělat miliony. A stejně se to nedá duplikovat stylem „cvak a tečou peníze“. Když budu pako na fotbal, nepomůže mi ani Jarda Jágr. Pořád musíš makat. Nebo vysílat do vesmíru ty správný frekvence. Nejlépe obojí.

Tak už víš, za co ti platím ten paušál?“ zeptal se ten můj parťák. „Za to, že posouváme tvůj web dál? Nebo ne?“ myslel jsem, že je to jasné. „Co myslíš, že bych teď dělal, kdybys tu nebyl a já si nevyhradil náš čas?“ odpověděl otázkou. „Něco úplně jiného a tvůj projekt by stál na místě?“ chytám nit. „Přesně! Platím ti za to, abych zůstal na cestě. Stejně jako ve fitku, a stejně tak v podnikání. Jakmile vím, že ve středu ráno mě čeká Lukáš, tak se na to nemůžu vybodnout – a to mě v důsledku nejvíc posouvá.“

A mě zase nejvíc posouvá trávit čas se svými klienty :)

Držím Ti moc palce na Tvé cestě!

Lukáš Juhász
Tvořím firmám a podnikatelům weby a prodejní kanály na platformě MioWeb, SmartEmailing a FAPI. Přináším šikovná a praktická řešení pro automatizaci prodeje služeb a produktů. Realizuji online marketingu v praxi.