Jak správně koupit doménu a co nesmíte při registraci nové webové adresy opomenout

Doménu si jednoduše registrujete si na webových stránkách poskytovatelů (tzv. registrátorů) domén. Osobně už deset let nakupuji domény u www.forpsi.com nebo www.wedos.cz a doposud jsou v suchu a vše běží bez problému.

Na těchto stránkách stačí koukat po tlačítku „Registrace domény“ a postupovat krok za krokem, podle průvodce.

domena-registrace

Důležitý je Váš email

Důležité je, na jaký Váš email doménu registrujete a kupujete. Ten je pak zároveň s Vašimi fakturačními údaji nejen klíčem k jejímu vlastnictví, ale také dalšímu nastavení domény.

Pamatujte, že se stáváte majiteli nové domény, jejíž obchodní hodnota poroste, spolu s Vaším byznysem. Uvádějte vždy úplné a pravdivé údaje.

Jde o roční pronájem

Obvyklá cena CZ domény je 150 Kč ročně. V principu tedy jde o pronájem. Jste sice majiteli, ale jen dokud budete platit, byť jde o skromnou částku.

Můžete si doménu předplatit na rok nebo více let dopředu. Pokud ji neprodloužíte, po určité ochranné době zanikne a už nebude Vaše. Proto je nutné hradit roční faktury za domény Vašemu poskytovateli včas.

Co jsou ta další nastavení domény?

Jde hlavně o volbu DNS – jednoduše řečeno – volbu názvu serveru, na kterém bude umístěn Váš webhosting a celý Váš web. Jakmile budete mít zřízen webhosting pro Váš, požádejte poskytovatele, aby „namířil“ Vaší doména na Váš webhosting.

Do té doby můžete ponechat výchozí „doporučené“ nastavení domény. V tomto bodě prakticky nemůžete udělat chybu, když ponecháte výchozí nastavení.

Kdy bude Vaše nová doména v provozu

Aktivace je rychlá. Jakmile registrátor dostane objednávku a poté platbu na účet, Vaše nová doména bude aktivována ihned.

Lukáš Juhász
Jsem rocker a rád tvořím vyladěné MioWeby, které souzní a podpoří Tvé podnikání. Moje srdcovka je veslování, a tak přirozeně toužím, aby moji klienti vítězili! Jsem táta dvou dětí a stovek realizovaných zakázek v online světě za posledních 14 let.

CHCEŠ I TVŮJ MIOWEB
KONEČNĚ PUSTIT DO SVĚTA?

Zkrať si cestu na internet díky spolupráci