Necháš ten zlatý důl ležet ladem dalších 5 let?

Internetové vyhledávače jsou fenoménem současnosti. Jsou nejen branou k informacím, ale hlavně zlatou branou zákazníků k Tobě. Někteří online experti již dnes tvrdí, že už jsou pro běžné smrtelníky pasé, že už je tu moc velká konkurence a být vidět bude čím dál těžší. Jak moc a pro koho? Já bych zase tak nezobecňoval!

Vyhledávače mohou být silným motorem pro zvýšení návštěvnosti Tvých stránek. Dáváš jim však o sobě správně vědět? Jak už víš, web který není vidět, neexistuje. Vyhledávače nejsou zdaleka jediný zdroj návštěvnosti, přesto patří mezi 3 nejvýznamnější.

Internet dnes možná není Tvým hlavním kanálem mezi Tebou a zákazníky… přesto platí, že pokud s vyhledávači hraješ hru na schovávanou, ony Tě nevidí. A tím posíláš část zákazníků do náruče konkurence. To zní blbě, že? Je to přehnané? Vůbec ne! O jak velkou část jde? To si ukážeme také níže v mém průzkumu z praxe.

Internetové vyhledávače

Učiň z vyhledávačů své silné spojence

Internetové vyhledávače se během let staly miliardovými společnostmi a obrovskou příležitostí pro každého. Proč mají takovou hodnotu? Protože informace, které díky nim nalézáme pro nás mají hodnotu. Kdyby zmizeli vyhledávače, informace bychom buď nenašli vůbec anebo s děsnou námahou. Vyhledávače nám natolik zjednodušují život, že jsou pro nás primárním zdrojem při získávání informací! Samozřejmě ne jediným.

Myšlenková mapa - internetové vyhledávače

Myšlenková mapa – internetové vyhledávače

BONUS: pro bleskový přehled si stáhni myšlenkovou mapu
Internetové vyhledávače.

Které internetové vyhledávače jsou hlavní?

Přední vyhledávače u nás, jak už možná víš, jsou GoogleSeznam.cz (i sociání sítě jako FacebookYoutube mají své vyhledávání). Vyhledávač není katalog. Vyhledávač je inteligentní robot, který neustále navštavuje miliardy internetových stránek a sbírá údaje o jejich obsahu. Vše rychlostí blesku zpracuje, seřadí a nabídne formou výsledků, tak jak je znáš.

Mimochodem, spousta českých uživatelů internetu považuje portál Seznam.cz za samotný internet. Uvědomuješ si ten obrovský dopad? Pro část populace defakto platí, že vyhledávač = internet! Stránka, která dnes není k nalezení ve vyhledávačích, pro mnoho lidí vůbec neexistuje!

Jak vyhledávače fungují?

Posláním internetových vyhledávačů, je poskytovat lidem výsledky nejlépe odpovídající hledanému dotazu. Dotazem je klíčové slovo nebo fráze. Podle čeho vyhledavače výsledky řadí? Tak, aby maximálně pomohli lidem najít to, co hledají. Hodnotné a důvěryhodné informace vypíchnou na začátek, méně hodnotné níže atd… až do hlubin, kam nikdo nechodí.

Nevím, jak moc si uvědomuješ, že temná hlubina kam skoro nikdo nechodí začíná už na druhé-třetí stránce výsledků… zkrátka, drtivá většina lidí klikne na výsledky prvních pozic, na prvních stranách. To sice není žhavá novinka, ale často opomíjená skutečnost.

Kde Tě zákazníci hledají?

Právě TEĎ někdo hledá řešení, které máš Ty. Více na toto téma Tě čeká zde: Najdou Vás nebo konkurenci?

Co kdybys zmizel… ??? !!!

Zde je slíbený průzkum: Co kdybyste zmizeli z vyhledavačů

Proč jít do akce?

Je Ti jasnější, proč jsou internetové vyhledávače tolik důležité? Jak během příštích dnů využiješ tyto informace? Napumpuj své stránky hodnotným obsahem a vybuduj z nich zlatý důl informací pro své návštěvníky, na oplátku se Tvůj web stane zlatým dolem na zákazníky.

Lukáš Juhász
Tvořím firmám a podnikatelům weby a prodejní kanály na platformě MioWeb, SmartEmailing a FAPI. Přináším šikovná a praktická řešení pro automatizaci prodeje služeb a produktů. Realizuji online marketingu v praxi.